Ukrainian English Russian

Продавати землю – це продавати майбутнє наших дітей!

spBF4qjfqYU

Земля споконвіку була годувальницею людства та всього живого.

За її клаптик гинули люди та діялось братовбивство.

Нерадиві господарі пропивали землю шинкарям. Десятиліттями велася ворожнеча  в родинах, між сусідами і т.д. Ще зовсім недавно, після розвалу «Союзу», селяни ходили юрбою за землемірами, за сільськими розпорядниками, щоб одержати земельну ділянку. А її роздавали клаптиками – по 5 ар. за населеними пунктами. Це призводило до ворожнечі між громадою та органами місцевої влади і агрономами розформованих  на той момент колгоспів та радгоспів.

Після одержання цих земельних наділів, селяни перші роки їх обробляли. А що ж твориться на тих землях в теперішній час?!  Там де колосились жита чи вирощувалась  бульба, льон, кормовий буряк – тепер ростуть  борщовики, чагарники. Наші родючі землі перетворюються в занедбані «джунглі».

Прикро було слухати на сесії Перегінської селищної Ради, коли землі с/г призначення переводяться під інші цілі. Окремі громадяни попродали за безцінь свої наділи, дотримуючись думки, щоб не пустувала, нехай хоч якось буде використана земля. Вони за копійки віддають свої паї, і завтра будуть «нові олігархи» панувати на наших територіях.
Та чи було таке рішення правильним? АВЖЕШ НІ.

Недалеко той час, коли наші діти та онуки, усвідомивши доцільність вирощування в домашніх умовах своєї екологічно-чистої продукції, не будуть мати змогу посадити собі городину. Адже, купуючи  на ринках чи в магазинах, ми практичного нічого не знаємо про  той чи інший продукт.

Я вважаю, що місцева влада повинна по-господарськи відноситись до матінки землі. Будинки чи інші споруди можна будувати там, де не будуть вирощуватись блага землі. Слід зауважити, що роз’яснювальну роботу серед населення по раціональному використанню землі повинні проводити землевпорядники, земельні комісії, юристи при місцевих органах влади. Так як за їхньою роботою пильно спостерігають органи прокуратури та інші правоохоронні служби, які відстежують корупцію в роботі місцевої влади.

«Дерибан» землі ведеться не тільки в нашому районі, але й по області  та державі в цілому.

Враховуючи звернення громадян, Радикальна партія Олега Ляшка рекомендує владі не приймати закон про продаж землі. ЇЇ знецінили і хочуть купляти за копійки. Тому пропонуємо приймати законодавчі акти для передачі землі в оренду, щоб власники та спадкоємці могли нею користуватись  десятиліттями - адже до проданої землі  їм зась.