В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ МЕШКАНЦІ БУДИНКУ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ПЛАТИТИ МІУКУ, БО ХОЧУТЬ ВЛАСНЕ ОСББ

 

1056Сьогодні, 8 червня, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади депутати розглянули звернення мешканців будинку № 98 по вул. Чорновола у місті Івано-Франківську.

Представник МІУКу Олександр Качанко пояснив, що є рішення кількох судів про те, що послуги по цьому будинку надавалися, за його словами до голови ініціативнійої групи, оскільки отримувалися послуги у належній якості, то їх потрібно оплачувати, інформує Фіртка.

Заборгованість становить понад 4 тисячі гривень.

«Вона, як голова ініціативної групи, має упереджене ставлення до МІУКу», - каже Качанко.

За його словами підприємство було визначено управителем, оскільки співвласники цього будинку обрали саме його згідно закону України.

«Якщо би послуги не надавались просто у будинок припинилось би водопостачання. Щодо ремонту він був проведений, є положення про співфінансування. А щодо прибудинкової території, встановлені межі та схеми територій, згідно них утримувалась прибудинкова територія. По вказаній адресі була уточнена схема прибудинкової території», - пояснив Качанко.

Проте заявниця, мешканка будинку Алла Турянська стверджує, що договір на надання послуг не укладений.

«Фактично споживання послуг є підставою щодо їх оплати. Тому усі тези, які наведені, не відповідають реальним обставинам справи. Це є відверте маніпулювання громадськістю. Цю мешканку ми знаємо протягом кількох років і вона постійно всюди звертається», - каже Качанко.

У будинку, про який йде мова знаходиться 56 квартир. Заявниця Турянська зауважила, що при огляді прибудинкової території мешканці просили запросити їх, проте представники МІУКу це проігнорували. Мова йде про акт огляду 2013 року.

«Крім того там перший поверх займає магазин разом з викупленим підвалом на 1000 м2, тому ми ставили питання - хто власник. А так як МІУК опікується, то він повинен знати, хто є господарем приміщення. Ми підвалом не користуємося. Коли приходили, то двічі робити дератизацію у підвалі, ми двічі її оплачували, чому ми маємо це робити? Тому я прошу щоб комісія розібралась. Коли стало питання, що ми повинні заплатити якусь долю, тоді стало питання про яку долю мова, якщо підвал не наш?», - каже заявниця.

Франківчанка зазначає, що мешканці хочуть створення ОСББ, проте вони не можуть цього зробити, оскільки не можуть вирішити питання ні з магазином, ні з МІУК.

За її словами підприємство подало на неї до суду.

«Зверніться до людей, поговоріть з ними по-людськи, а ви кажете "зайдіть на сайт, пошукайте акти" », - порадив голова комісії Тарас Виноградник представнику МІУКу.

Відтак комісія пропонує МІУКу надати акти виконаних робіт з розрахунками та первинні документи. Комісія вивчить документацію.